اگر ساکن مناطق گرمسیری ایران هستید و می خواهید ماینری مناسب با شرایط آب و هوایی شهر خود خریداری کنید تا انتهای این مقاله از رمز ارز نگاران با ما همراه باشید. در ادامه می توانید با بهترین ماینر برای مناطق گرمسیری و ویژگی های هریک آشنا شوید. همچنین برای دریافت مشاوره خرید ماینر می توانید با کارشناسان رمز ارز نگاران تماس بگیرید.

بهترین ماینر برای مناطق گرم

یکی از ویژگی ‌هایی که در کاتالوگ معرفی دستگاه ‌‌‌‌‌های ماینر به آن اشاره می ‌شود؛ دمایی است که دستگاه ماینر می‌ تواند در آن به کار ادامه دهد. چراکه اگر دما از بازه تعیین شده بالاتر رود، ماینر به دلیل حفاظت از خود در برابر دمای بالا، بطور اتوماتیک خود را خاموش می ‌کند و به اصطلاح آفلاین می‌ شود. از طرفی آفلاین شدن مکرر باعث آسیب به قطعات الکتریکی ماینر می ‌شود؛ زیرا انبساط و انقباض مکرر بر اثر روشن و خاموش شدن، این قطعات را دچار فرسودگی و آسیب می ‌نماید.
اینکه دمای محل نگهداری خنک باشد، تضمین کننده دمای مورد نیاز دستگاه ماینر نیست. زیرا ممکن است بر اثر تجمع گرد و غبار یا سایر عوامل دمای هوای ورودی بالاتر رود، ‌به ‌ویژه در مناطق گرمسیری دقت به این موضوع از اهمیت بیش‌تری برخوردار است. بنابراین بهترین دستگاه‌‌‌‌‌ های ماینر برای مناطق گرم، دستگاه ‌هایی هستند که ‌‌تاب ‌آوری بیش‌تری در برابر دما دارند و در کاتالوگ آن ‌ها بازه دمایی بالاتری لحاظ شده ‌است. در ادامه لیستی از بهترین ماینر برای مناطق گرمسیری به ضمیمه مشخصات فنی و ویژگی ‌‌‌‌‌های آن‌ها ذکر می ‌شود.

خرید ماینر برای مناطق گرمسیری

لیست بهترین ماینر برای مناطق گرمسیری

انت ماینر سری S9i

انت ماینر سری S9i یکی از ساخته ‌‌‌‌‌های شرکت بیت مین است که در ابتدا با نسخه پردازش 14 تراهش وارد بازار شد، سپس نسخه 14/5 تراهش آن نیز با ابعاد 135x 158 x 350mm ‌‌میلی ‌متری و وزن 4/2 کیلوگرم در سال 2018 به بازار عرضه شد.
فرقی در میزان ‌خنک ‌سازی نسخه 14 و 14/5 تراهش سری S9i نیست. هر دو دارای 2 فن هستند. برپایه الگوریتم SHA-256 بوده و در طراحی آن چیپ ست‌ های 16 نانومتری BM1387 به کار رفته است تا بر قدرت پردازشی آن در مقایسه با سایر ماینر‌ها بیافزاید.

این ماینر‌ می ‌تواند در محیط کاری با دمای 40-0 درجه سانتیگراد و رطوبت حداکثری 5-95 درصد به کار خود ادامه دهد. ولتاژ کاری آن 11/60-13 ولت و توان مصرفی اش برابر 1280 وات است. همچنین قادر است ارز دیجیتال بیت کوین را استخراج نماید. میزان نویزی که تولید‌ می ‌کند و ناشی از وجود دو فن است برابر 76 دسیبل‌ می ‌باشد. به علاوه، در پشت آن پورت شبکه Rj45 لحاظ شده ‌است.

انت ماینر سری S9i

انت ماینر سری S9j

دستگاه انت ماینر S9j با ابعاد 135x158x350mm ‌‌میلی ‌متر و با وزنی در حدود 4/2 کیلوگرم در سال 2018 توسط شرکت بیت مین تولید و به بازار عرضه شد.‌‌ این ماینر به صورت عمودی و افقی قابل استفاده است. در مجموع، این ماینر نسبت به سایر ماینر‌‌‌‌‌ها ریز نقش تر است.

[webabc_miner_profit pid=”1803″ template=”1″]
در آن، 2 فن به منظور ‌خنک‌ سازی و تهویه هوا تعبیه شده ‌است و یک برد پردازنده را دربر می ‌گیرد. حضور دو فن در این دستگاه، یکی در جلو و دیگری در پشت دستگاه، به راحتی هوای داخل را تهویه کرده و خنک می ‌شود. بنابراین با محیط کاری در دمای 0-40 درجه سانتیگراد سازگار بوده و رطوبت حداکثری برابر با 5 تا 95 درصدی را تحمل‌ می ‌کند.

انت ماینر سری S9j با ولتاژ کاری 200 ولت و توان مصرفی 1350 وات، بر پایه الگوریتم SHA-256 است و از استخراج تمامی رمز ارزهای دیجیتال که بر اساس این الگوریتم رمزنگاری شده باشند، پشتیبانی‌ می‌ کند.

انت ماینر T9+ 10.5 Th

سال 2018 شاهد عرضه محصولی دیگر از شرکت بیت مین بودیم که دستگاه ماینر Antminer T9 Plus 10.5 Th نام گرفت.

[webabc_miner_profit pid=”3603″ template=”3″]

ابعاد آن برابر 320*190*125 میلی متر و وزن آن حدود 4/2 کیلوگرم است. از مزایای این دستگاه ماینر، کانفیگ راحت و آسان آن می ‌باشد. به علاوه، طراحی آن بر اساس سیستم عامل محبوب لینوکس است. این دستگاه ماینر جهت پردازش و حل معادلات از الگوریتم SHA-256 بهره می ‌برد.

انت ماینر T9+ 10.5 Th

این ماینر از استخراج بیشتر رمز ارز‌ها نظیر بیت کوین، بین کوین کش، پیر کوین، ژول کوین و غیره پشتیبانی‌ می‌ کند. هش ریت آن برابر 10/5 Th است، ولتاژ ورودی 12 ولت و توان مصرفی آن برابر 1432 وات است. بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده ‌است و دو فن در آن تعبیه شده ‌است و قادر به کار کردن در محیط کاری با دمای 0-40 درجه سانتیگراد و رطوبت 5-95 درصد است.

واتس ماینر M21S 58Th

یکی از پر فروش ترین ماینر‌هایی که در سال 2019 توسط کمپانی میکرو بی تی عرضه شد واتس ماینر M12S 58Th است که از استخراج رمز ارز‌هایی چون بیت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی‌ می‌ کند. وزن آن برابر 12/5 کیلوگرم و ابعادش 390*240*155 میلی متر ‌‌است.

[webabc_miner_profit pid=”3266″ template=”2″]

این ماینر قادر است در دمای محیطی بین 5 تا 45 درجه سانتیگراد به ماینینگ ادامه دهد. به علاوه، تحمل بیشترین مقدار رطوبت از 5 تا 95 درصد را دارا است. از مزایای دیگر آن، نویز پایین در مقایسه با نسبت کارکرد آن است که برابر 75 دسیبل‌ می ‌باشد و آن هم ناشی از دو فن تعبیه شده ‌است.

واتس ماینر M12S 58 Th بر پایه الگوریتم SHA-256 است، قدرت پردازش آن 58 Th، ولتاژ آن 12 ولت و توان مصرفی اش 3360 وات برآورد شده ‌است.

اینوسیلیکون T2Tz 30Th

در سال 2019 کمپانی ماینر اینوسیلیکون ماینر T2Tz را به بازار عرضه کرد. این ماینر بر پایه SHA-256 فعالیت‌ می‌ کند. حداکثر میزان رطوبت 5 الی 95 درصد را تحمل کرده و در محیط کاری با دمای 5 الی 40 درجه سانتیگراد قادر به ماینینگ است. این ماینر با ابعاد 492x 142x213mm ‌‌میلی ‌متر و وزنی برابر با 14/5 کیلوگرم دارای چهار فن است.

ولتاژ ورودی 220 ولت برای این ماینر مناسب است. توان مصرفی برابر 2200 وات و قدرت پردازش آن برابر 30TH است. ماینر T2Tz از استخراج رمز ارز بیت کوین پشتیبانی‌ می ‌کند.

اینوسیلیکون T2Tz 30Th

راهکار‌هایی برای ‌خنک‌سازی ماینر در مناطق گرم

جدا از انتخاب دستگاه‌‌‌‌‌ های ماینری که سیستم خنک کننده مناسبی داشته باشند، با پیش گرفتن چند راهکار می ‌توان بر گرما و اثر آن بر دستگاه ماینر چیره شد.

  • گردگیری: تجمع گرد و غبار در مسیر‌‌‌‌‌های ورود و خروج هوا می ‌تواند موجب تشدید گرمای دستگاه شود. بهتر است بطور منظم فن و هیت سینک از غبار پاک شود.
  •  انتقال گرما: می ‌توان با به کارگیری لوله ‌‌‌‌‌های فنری یا کانال ‌‌‌‌‌های آماده گرما را از اطراف دستگاه دور کرد.
  •  خنک‌ سازی متناسب با اقلیم:

در محیط ‌هایی با رطوبت پایین: ‌خنک ‌سازی با نصب کولر‌‌‌‌‌های آبی

در محیط‌‌‌‌‌ هایی با رطوبت بالا: استفاده از روغن ماینر

با شروع فصل گرما، این احتمال می ‌رود که برخی از افراد در مناطق گرمسیری با چالش ‌هایی در خنکسازی دستگاه ماینر مواجه شوند. در این مقاله چند دستگاه ماینر که با توجه به ابعاد کوچک، دارا بودن دو فن و ‌‌تاب ‌آوری دما تا 45 درجه سانتیگراد، با ذکر کامل مشخصات برای مناطق گرم معرفی شده اند. همچنین روش ‌هایی برای خنکسازی دستگاه ارائه شده ‌است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *