خرید ماینر کم صدا

در کنار مصرفِ کم انرژی و میزان هش ریت بالا، یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در زمان خرید ماینر باید به آن توجه کرد میزان صدایی است که دستگاه تولید می کند. چه قصد خرید چند ماینر خانگی را داشته باشید، چه برای راه اندازی یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال نیاز به خرید ماینر داشته باشید، در هر صورت میزان صدای تولید شده توسط دستگاه اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت و به همین دلیل باید به دنبال خرید کم صداترین ماینرها باشید.

هر چند امروز روش هایی برای کاهش صدای دستگاه وجود دارد؛ اما اگر سعی در خرید ماینرهایی با صدای کم داشته باشید در آینده می توانید بدون دستکاری دستگاه، آن را به صورت 24 ساعته فعال نگه دارید.
در ادامه تلاش داریم کم صداترین دستگاه های ماینر را به شما معرفی کنیم تا در انتخاب به این ملاک مهم نیز توجه داشته باشید.

کم صداترین ماینر ها برای خرید

لیست کم صدا ترین ماینر ها

انت ماینر S9 hydro

انت ماینر S9 hydro در سال 2019 به بازار معرفی شد و این محصول با 18 تراهش توانست جایگاه ویژه ای در بین ماینرها باز کند اما میزان مصرف برق بالایی داشت. مصرف برق این محصول حدود 1728 وات بر ساعت است و از این نظر در زمان خرید باید به نرخ برق و تناسب بین سود و هزینه توجه کنید. اما این ماینر با 45 دسی بل به یکی از بهترین ماینرها از نظر صدای تولیدی تبدیل شد.

انت ماینر S9 hydro

ماینرهای آوالون 851-852

شرکت اوالون از بهترین شرکت های تولید دستگاه ماینر است و این دو دستگاه را در سال 2019 روانه بازار نمود. ماینر آوالون 851 در طبقه بندی ماینرهایی قرار دارد که دارای الگوریتم SHA-256 (بیت کوین ماینر) هستند و ارزهای متناسب با الگوریتم مشخصه را استخراج می نمایند.

این ماینر دارای قدرت پردازش (هش ریت) 14.5 تراهش در ثانیه است. برق مصرفی این ماینر 1450 وات است و عملکرد بهینه ای دارد. این دستگاه ماینر دارای چهار هش برد و 104 پردازنده با تکنولوژی 16 نانومتری می باشد. نمی توان گفت مصرف برق آن زیاد است اما با 1450 وات بر ساعت در جایگاه خوبی قرار ندارد. این محصول از جمله کم صداترین ماینرها است که در این لیست قرار دارد.

ماینر آوالون 921

ماینر آوالون 921 شرکت آوالون با 20 تراهش، هش ریت رکورد بهترین ماینرهای ارز دیجیتال را شکست اما از آنجایی که 1700 وات بر ساعت برق مصرف می کند نتوانست جایگاه خوبی در بین سرمایه گذاران باز کند. صدای تولید شده از این دستگاه نیز 70 دسی بل براورد شده است.

واتس ماینر M21S 60TH

این ماینر محصول شرکت واتس ماینر است که با قدرت 60 تراهش بر ساعت، هش ریت فوق العاده بالایی دارد. این محصول با 3360 وات بر ساعت مصرف برق برای مناطقی مقرون به صرفه است که قیمت برق در آن ها چندان بالا نیست. از نظر صدای تولیدی می توان گفت که تنها 75 دسی بل صدا تولید می کند و جز کم صداترین ماینرهای خانگی به شمار می آید.

[webabc_miner_profit pid=”3048″ template=”1″]

واتس ماینر M21 58TH

این مدل از واتس ماینر با کاهش 2 تراهش هش ریت و با 58 تراهش در سال 2019 به بازار عرضه شد. این مدل با مدل هم رتبه خود در توان مصرفی و میزان صدای تولید شده یکسان هستند اما این مدل نسبت به 60 تراهش ارزان تر می باشد. ارزان بودن ماینر و همچنین قرار گرفتن آن در لیست کم صداترین ماینرها آن را در لیست پرفروش های ایران قرار داده است.

[webabc_miner_profit pid=”3266″ template=”3″]

انت ماینر L3++ 580MH

این محصول بیت مین میزان هش ریت چندان بالایی ندارد و با 580 مگاهش از نظر هش ریت در جایگاه بالایی قرار ندارد اما با نگاه به میزان مصرف برق آن می توان از علت پرفروش بودن آن اطلاع یافت. این محصول با 942 وات بر ساعت مصرف برق کم مصرف ترین ماینر این گروه به شمار می آید. اما صدای تولیدی آن در حدود 76 دسی بل است و می توان گفت که تقریبا کم صدا است.

انت ماینر L3++ 580MH

ماینر اینوسیلیکون T2T-30TH

این محصول شرکت اینوسیلیکون با 30 تراهش، هش ریت در زمره کارآمدترین ماینرهای سال 2019 قرار دارد. این محصول 76 دسی بل صدا تولید می کند و نمی توان گفت ماینر پر صدایی است. اما مصرف برق آن نیز با 2200 وات بر ساعت نسبتا بالا است. البته این محصول جزو پرفروش های ایران است چرا که میزان برق مصرف آن نسبت به صدای تولید شده و هش ریت آن استاندارد به نظر می رسد.

ماینر اینوسیلیکون T2T-30TH

انت ماینر S9j 14.5TH

شاید سری S9 در دنیا پرفروش باشد اما ماینر انت ماینر S9j 14.5TH در ایران از پرفروشترین ها است. این مدل با نرخ هش ریت 14.5 تراهش قدرتمندتر از سری S9 است و توان مصرفی آن 1350 وات می باشد. دو فن دارد و 76 دسی بل صدا تولید می کند و از جمله کم صداترین ماینرها می باشد. پس می توان گفت که یکی از کم صداترین انواع ماینر خانگی به شمار می آید.

[webabc_miner_profit pid=”1803″ template=”2″]

انت ماینر S9k 13.5TH

ماینر انت ماینر S9k 13.5TH با 1310 وات بر ساعت، توان مصرفی در رده متوسطی از محصولات بیت مین قرار دارد اما چیزی که توانست توجه سرمایه گذاران این حوزه را به خود جلب کند، قیمت مقرون به صرفه این محصول است. از آنجایی که کسب و کارهای خانگی با اندک سرمایه آغاز می شود این ماینر می تواند میزان هش ریت نرمالی را در اختیار شما قرار دهد و در عین حال با 76 دسی بل صدای تولیدی مزاحمتی برای اعضای خانه ایجاد نکند.

انت ماینر S9se 16TH

در سری S9 مدل انت ماینر S9se 16TH با 16 تراهش، هش ریت توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرده است. این ماینر در صدر بهترین های شرکت بیت مین قرار دارد و مصرف برق آن نیز با رتبه 1280 وات بر ساعت فوق العاده به نظر می رسد. تمام این مزایا عالی در کنار صدای 76 دسی بل آن را به محبوب ترین ماینر برای استخراج ارز دیجیتال در خانه تبدیل نموده.

انت ماینر Antminer S9

انت ماینر Antminer S9 از پرفروشترین ماینرهای ارز دیجیتال در دنیا است. این مدل دارای سه سری با مشخصات متفاوت است که قدرت خرید استخراج کننده را افزایش می دهد.

انت ماینر S9 12.5TH

این مدل با 12.5 تراهش، هش ریت کم قدرت ترین دستگاه این سری است. توان مصرفی آن 1225 وات بر ساعت است و تنها 85 دسی بل صدا در زمره کم صداترین ماینرها قرار دارد. این محصول در سال 2017 وارد بازار شد و از آن زمان از پرفروش های بازار ماینرها است.

انت ماینر S9 13.5TH

این مدل نیز در سال 2017 به بازار معرفی شد و با 13.5 تراهش، هش ریت قدرت مناسبی دارد. با اینکه توان مصرفی 1323 وات است اما صدای آن دقیقا 85 دسی بل بیشتر نخواهد شد.

انت ماینر S9 14TH

این مدل نیز با 14 تراهش، هش ریت در صدر قدرتمندترین ماینرهای این سری از بیت مین است، 1372 وات توان مصرفی دارد و 85 دسی بل صدا تولید می کند. از این نظر برای خرید محصولات این سری نگرانی از بابت صدا نخواهید داشت. تنها باید با توجه به بودجه مالی خود بهترین گزینه را از نظر هش ریت و میزان برق مصرفی مقایسه کنید.

[webabc_miner_profit pid=”3056″ template=”1″]

چگونه صدای ماینر را در خانه کاهش دهیم؟

تا این جای مقاله به بررسی کم صداترین ماینرها و کارآمدترین آن ها در بازار دنیا و ایران پرداختیم. این ماینرها توانسته اند رضایت استخراج کنندگان ایرانی را به دست بیاورند اما با این حال در صورتی که تعداد زیادی از این دستگاه ها بخواهند در کنار هم فعالیت کنند صدای زیادی تولید می شود. برای مثال 76 دسی بل با صدای یک پایانه مسافربری شلوغ برابری می کند. از این رو  چند راه حل برای کاهش صدای تولیدی دستگاه ها را بررسی کنیم. همچنین در مقاله کامل تری به راهکار کاهش صدای ماینر پرداخته ایم.

کاهش دمای محیط

منبع اصلی صدای تولید شده از ماینرها، فن های آن ها است. دستگاه هایی که تعداد فن های بیشتری دارند کارآمدتر هستند اما نمی تونند جزو کم صداترین ماینرها باشند. به عبارتی در بهترین حالت یک دستکاه ماینر 2 فن دارد که یکی هوای گرم داخل دستگاه را به بیرون می راند و دیگری هوای خنک را به داخل دستگاه هدایت می کند. هر چه دمای محیط گرم تر باشد، فن ها با قدرت بیشتری فعالیت می کنند. پس اگر دمای محیط را به کمک دستگاه های خنک کننده و تهویه مناسب خنک نگه دارید، فن های فعالیت کمتری داشته و صدای کمتری تولید می کنند.

چگونه صدای ماینر را در خانه کاهش دهیم

استفاده از باکس ماینینگ

این جعبه ها به شکلی طراحی شده اند که شما می توانید دستگاه ماینر خود را در داخل آن بگذارید. این جعبه دارای پوشش عایق صدا است و کمترین صدا را از خود عبور می دهد. فن هایی روی این جعبه تعبیه شده اند که صدای کمتری تولید می کنند. در صورتی که تصمیم به استفاده از این بسته بندی را داشتید بهتر است به سراغ مدل های معتبر و اصل بروید چرا که اگر تهویه دستگاه به درستی انجام نشود، خطر سوختن ماینر وجود خواهد داشت.

استفاده از پرده های عایق صدا

اگر در خانه اتاقی را برای استفاده از ماینر اختصاص داده اید بهتر است دیوارهای آن را با پرده های عایق صدا پوشش دهید تا صدا از اتاق بیرون نیاید. این روش را می توان بهترین روش برای جلوگیری از پخش صدای ماینر دانست اما باید مراقب باشید چرا که این پرده ها قابل اشتعال هستند.

روش های خطرناک کاهش صدای ماینرها

این روزها روش های بسیار خطرناکی برای کاهش صدای ماینرها پیشنهاد می شود. این روش ها از عمر ماینر شما می کاهد و هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  •  حذف یا دستکاری فن های ماینر
  •  قرار دادن ماینر در محیط و فضای باز
  •  استفاده از روغن مینیرال یا روغن ماینر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *