ویتالیک بوترین: مردم هنوز هم برتری پرداخت های رمزنگاری شده را دست کم می گیرند!

یکی از بنیانگذاران اتریوم پیشنهاد می‌ کند که پرداخت‌ های رمزنگاری‌ شده «تقویت بزرگی» برای تجارت بین‌ المللی، امور خیریه و حتی پرداخت‌ ها در داخل کشورها است.
ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پیشنهاد می‌ کند که برتری ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌ ها اغلب در مقایسه با اسکناس «دست‌ کم‌ گرفته» شده است و به پرداخت‌ های بین‌ المللی و کمک های خیریه به عنوان نمونه‌ های کلیدی اشاره می‌ کند.
بوترین این نظرات را در یک موضوع توییتری در 24 آگوست توضیح داد:«این آسودگی نقل و انتقالات که در ارزهای دیجیتال وجود دارد، آن را به گزینه ی برتری برای تجارت های بین المللی، خیریه ها و حتی پرداخت‌ های داخل کشوری تبدیل می‌کند. مردم کماکان ارزیابی می‌ کنند که پرداخت‌ های ارزهای دیجیتال حتی به دلیل مقاومت در برابر سانسور برتری ندارند، بلکه فقط به این دلیل که بسیار راحت‌ تر هستندکه از آن ها می توان به عنوان تقویتی بزرگ برای تجارت بین المللی و خیریه، و گاهی اوقات حتی پرداخت ها در داخل کشورها یاد کرد».
پذیرش ارزهای دیجیتال در پرداخت ها در سطح جهانی در حال رشد است.

گزارشی از پلتفرم داده PYMNTS با عنوان «پرداخت با ارز دیجیتال» در ماه ژوئیه نشان داد که در میان مشاغل مورد بررسی با درآمد سالانه بیش از 1 میلیارد دلار، 85 درصد گفته اند که پرداخت‌ با رمزارز را برای یافتن و به دست آوردن مشتریان جدید اتخاذ می‌ کنند.

دسترسی به کارت‌ های نقدی کریپتو نیز به سرعت در حال رشد بوده است، بایننس اخیراً با Mastercard همکاری کرده است تا یک کارت پیش‌ پرداخت را برای آرژانتینی‌ ها اعلام کند. بسیاری از این کارت‌ ها مانند Wirex، برای پرداخت از طریق کارت، به کاربران با بازپرداخت ارز دیجیتال پاداش می‌ دهند و خرج کردن چندین ارز دیجیتال اصلی و همچنین برداشت پول نقد از دستگاه‌ های خودپرداز را تسهیل می‌ کنند.

همانطور که توسط ویتالیک اشاره شده است، ارزهای رمزنگاری شده نیز به ویژه هنگام انتقال پول در سطح بین المللی و حتی برای کمک های خیریه مفید هستند. به طور سنتی، زمانی که تراکنش با استفاده از ارز فیات انجام می شود، پردازش پرداخت های بین المللی ممکن است زمان زیادی طول بکشد و منجر به کارمزدهای زیادی شود.

جنگ در اوکراین یکی از نمونه‌ های عالی سودمندی آن در این زمینه است. میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر، در 18 اوت در توییتی اعلام کرد که 54 میلیون دلار تنها توسط گروه غیرانتفاعی و فعال Aid For Ukraine جمع‌آوری شده است.
با وجود مشکلاتی از جمله نوسانات قیمت، سهولت استفاده، و ریسک نظارتی، و همچنین کارمزدهای بالای تراکنش و زمان‌ های پردازش طولانی برای ارزهای دیجیتال خاص، مانند بیت‌کوین و اتریوم، همه با استفاده از کریپتو به عنوان ابزار پرداخت مخالفت ندارند.

بلاک چین بیت کوین تقریباً پنج تراکنش در ثانیه (TPS) را انجام می دهد و از 24 آگوست به طور میانگین 0.819 دلار کارمزد دارد، در حالی که اتریوم در حال حاضر حدود 29.3 TPS را با میانگین کارمزد 1.57 دلار انجام می دهد.این مقادیر می تواند متفاوت باشد اما ویزا از سوی دیگر ادعا می کند که می تواند 24000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد و بین 1.4 تا 2.5 درصد در هر تراکنش هزینه می گیرد.

توسعه شبکه لایتنینگ، یک راه حل لایه 2 که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است، می تواند راه حلی برای TPS عقب مانده بیت کوین باشد، در حالی که اتریوم به دنبال فناوری جمع آوری لایه 2، مانند ZK-rollups برای کاهش شدید هزینه ها و زمان پردازش بوده است.
استیبل کوین ها، ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده برای پیوست شدن به دارایی های دیگر (مانند دلار ایالات متحده)، نیز به یک وسیله مبادله محبوب، به ویژه در اقتصادهای نوظهور تبدیل شده اند.

منبع: cointelegraph.com

ارزش پرداختهای رمز نگاری شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *